28 milliós támogatás online környezettudományos tananyagokra

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem által vezetett konzorcium a TÁMOP – 4.1.2-08/2/A/KMR – Tananyagfejlesztés és tartalomfejlesztés különös tekintettel a matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai (MTMI) képzésekre című felhívásra benyújtott „Környezettudományi alapok tankönyvsorozat” pályázata 28.000.000 Ft támogatásban részesült. A projektet megvalósító konzorcium vezetője az ELTE Természettudományi Kar Környezettudományi Centrum, tagja a Typotex Elektronikus Kiadó Kft. A projekt szakmai vezetője Dr. Kiss Ádám, projektmenedzsere Lengyel Tamás, pénzügyi vezetője Pintérné Karsai Barbara lesz.Az egyetemi oktatási formák modernizálásának egyértelmű iránya a hagyományos könyv-formátumú oktatási anyagok fejlesztése után az internet előnyeit kihasználó online tartalmakra történő áttérés. A pályázat célja ennek megfelelően digitális tananyagfejlesztés, valamint interaktív oktatási segédanyagok létrehozása magyar és angol nyelven. Az online tartalmakat elsősorban a környezettan alapképzésben és a környezettudomány mesterképzésben fogják használni, de a fejlesztés több eleme más természettudományos diszciplínák képzésében is hasznosulni fog. A projekt során 12 moduláris elektronikus jegyzet készül el.

2010.03.08.