Az Akadémiai Díj ELTE-s kitüntetettjei

2010-ben megosztott Akadémiai Díjban részesült Homonnay Zoltán és Kuzmann Ernő a Mössbauer-spektroszkópia újabb kémiai alkalmazásainak kidolgozásáért.

Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke 2010. május 3-án, az MTA 180. közgyűlésén adta át az akadémiai elismeréseket: az Akadémiai Aranyérmet, az Akadémiai Díjakat, az újságírói elismeréseket, valamint a Wahrmann Mór-érmet.

A MTA Elnöksége kiemelkedő tudományos munkásságuk elismeréseképpen 12 kutatót részesített Akadémiai Díjban a magyar és az egyetemes tudomány által elismert és nagyra becsült kiemelkedő tudományos tevékenységért. Megosztott Akadémiai Díjban részesült Homonnay Zoltán, az MTA doktora, az ELTE TTK dékánhelyettese, az Analitikai Kémiai Tanszék egyetemi tanára és Kuzmann Ernő, az MTA doktora, az ELTE Kémiai Intézet laboratóriumvezető tudományos tanácsadója, egyetemi magántanára. A két tudós a Mössbauer-spektroszkópia újabb kémiai alkalmazásainak kidolgozásáért és a módszer hazai elterjesztéséért kapta az elismerést.

2010.05.11.