ELTE a Budapesti Triatlon Vb-n

ELTE professzorok és menedzserek váltó-csapatban futnak és bringáznak

A címbeli hír önmagában is, a szó igaz valójában információ. Akik szűken értelmezik az információ fogalmát, azok szerint az számunkra új, ismeretek hordozó jelek tartalmi jelentése. Ez megáll, hiszen átnézve az ELTE interneten elérhető dokumentumait, nem találunk példát ilyen közös sportolásra. Ha duatlonnak nevezem ezt a sportot, mert hogy az, akkor nyilván a Jubileumi évhez méltóan olyasmi történt, ami a Tudományegyetem történetében unikális.

De engedjünk meg egy tágabb definíciót is. Az információ általános értelemben minden olyan jel, szimbólum vagy jelzés, amellyel az ember képes más emberre hatni oly módon, hogy ettől annak viselkedése megváltozzék. Mi mással lehetne „hatni” az egyetemi polgárok sportolására, mintha vezetőik, vezető oktatóik jó példával járnak elől. Ennek ma tanúbizonyságát kaptuk. Két csapat, hat kiváló egyetemi kolléga mutatta meg, hogy a szabadidősport egy valós választási lehetőség mindannyiunk előtt.

A következő eredmények születtek a 2 km futásból, 8 km kerékpárból és 2 km futásból álló ITU Triathlon World Championship Zöld Csapatváltó versenyén:
– ELTE Professzori váltó (ElTriPro: Zentai László IK, Borhy László BTK, Michaletzky György TTK) 40:43
– ELTE Rektori csapat (Fábri György PPK, Seifert Tibor Egyetemi Kollégium, Szalai Krisztián GMF) 44:35

Mi mást mondhatnánk mindezek után, mint azt, hogy: Gyertek Ti is sportolni! Várnak az ELTE és a BEAC szakosztályai, vagy alkossatok saját csapatokat! Várunk Benneteket az V. ELTE Sportfesztiválon, szeptember 15-én. És persze most hétvégén látogassatok ki a VB-re. Szurkoljunk együtt a magyaroknak és köztük is az ELTE-seknek!

(A teljes cikket elolvashatja: itt. Képek pedig: itt)

2010.09.09.