Tolnai Ottó a „Varázslók pálcája” vendége

2013. március 01.

ELTE Egyetemi Könyvtár Nagyolvasója (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

2013. március 01. -

ELTE Egyetemi Könyvtár Nagyolvasója (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

Az Egyetemi Könyvtár sorozatának záró alkalmán Lábass Endre festőművész-író vendége Tolnai Ottó Kossuth-díjas vajdasági költő, író műkritikus és műfordító, a legendás Új Symposion és az Újvidéki Rádió magyar adásának korábbi szerkesztője lesz 2013. március 1-jén.

2012. október 15-től 2013 márciusáig tart az Egyetemi Könyvtárban 2011 tavaszán megkezdett „Varázslók pálcája” sorozat második folyama, amelyben Lábass Endre, az Egyetemi Könyvtárral évtizedek óta szoros kapcsolatban álló festőművész-író beszélget művész és tudós barátaival. Az évadzáró alkalommal vendége Tolnai Ottó, vajdasági költő, író lesz 2013. március 1-jén. A Kossuth-díjas művész, műkritikus és műfordító jelenleg Palicson él. Több folyóirat szerkesztője is volt – többek között a legendás Új Symposion főszerkesztője –, az Újvidéki Rádió magyar adásának szerkesztőjeként pedig évtizedeken át képzőművészettel foglalkozott.

A beszélgetéssorozat nem a hagyományosan megszokott író-olvasó találkozók forgatókönyve szerint zajlik, egyediségét a kérdező és vendégei közötti bensőséges kapcsolat adja, elmosva a „kérdező-kérdezett” viszony szokásos határait. Az így megszülető beszélgetések nem csupán megismertetnek az adott vendég munkásságával, művészi vagy tudományos hitvallásával, hanem önmagukban is egyfajta kulturális, művészeti élménnyel ajándékozzák meg a hallgatóságot.

Időpont: 2013. március 1. 18:00
Helyszín: ELTE Egyetemi Könyvtár Nagyolvasója (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

Egyetemi Könyvtári Szolgálat