Anne Frank – Történelem a mának

2013. március 06.

2013. március 06. -

2013. március 7–27. között az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium ad otthont az amszterdami Anne Frank Ház vándorkiállításának.

A kiállítás érdekessége, hogy az iskola diákjainak vezetésével lehet majd megtekinteni, akik az Anne Frank Ház képviselői által szervezett kétnapos felkészítésen vesznek részt a megnyitó előtt. A kiállításra iskolai csoportokat és minden más érdeklődőt várnak! A kiállítás ünnepélyes megnyitóján. 2013. március 6-án Karsai László egyetemi tanár (SZTE Legújabbkori Egyetemes Történeti Tanszék) mond beszédet, és közreműködnek a gimnázium tanulói (zene, ének, előadás).

Az „Anne Frank – Történelem a mának” kiállítás anyagát az amszterdami Anne Frank Ház állította össze. Témája Anne Frank és családja történetének bemutatása annak történelmi kontextusában. Célja a demokráciára, toleranciára nevelés, az aktív részvétel igényének kialakításával.

Letölthető szórólap

Megnyitó
Időpont:
2013. március 6. 15:30
Helyszín: ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium (1053 Budapest, Papnövelde utca 4–6.)

ELTE Apáczai