Ókori iskola Egyiptomban

2013. március 04.

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/B, félemelet,172.)

2013. március 04. -

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/B, félemelet,172.)

„Literary Texts from Roman Trimithis (Dakhla Oasis, Egypt)” címmel tart angol nyelvű előadást Raffaella Cribiore. A New York University professzora az ELTE BTK Egyiptológia Tanszékének és a CEU Medievisztika Tanszékének meghívására tart előadást 2013. március 4-én, a BTK-n.

A New York University régészeti missziója 2008 óta végez ásatásokat a Dakhla-oázis nyugati részén, Amheida területén, az ősi Trimithisnél. A római korban virágzó terület a 4–5. század fordulóján indult hanyatlásnak. A feltárások egy 4. századi magánlakást is érintenek, amely az előkelő Serenoshoz tartozott. A ház szomszédságában egy iskola volt, amelyet Serenos a magánlakáshoz kapcsolt. A házban többek között mitológiai festményeket és Euripidész-verset is azonosítottak. Az iskolában több helyen találtak irodalmi szövegeket a falakon: epigrammákat, részleteket az Odüsszeiából és plutarkhoszi sorokat is. A szövegek is bizonyítják, hogy az ókor eddigi egyetlen felfedezett iskolájáról van szó. Az előadás a missziót mutatja be az érdeklődőknek.

Időpont:
2013. március 4. 14:00
Helyszín: ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/B, félemelet,172.)

ELTE BTK