A kultúra és a kőkori elme harca

2013. március 12.

ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)

2013. március 12. -

ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)

A PPK és Erzsébetváros Önkormányzata 2012 tavaszán indította ismeretterjesztő előadássorozatát Kazinczy-esték címmel, a „Kultúra utcája” projekt keretében. 2013. március 12-én Hevesi Krisztina, a Személyiség- és Egészségpszichológia Tanszék doktorandusza, egyetemi tanársegéd tart előadást „Az intimitás napjainkban: kőkori elménk és a kultúra harca párkapcsolataink túléléséért” címmel.

Janus-arcú modernitásunk mindenhol jelenlévő, erotikát sugárzó üzeneteivel azt a képet mutatja, hogy mindenki birtokában van a „titoknak”, fantasztikus szexuális élettel rendelkezik – csak mi vagyunk tudatlanok és suták. A szex árucikké vált, általa minden eladható – paradox, de még a csótányirtó reklám is sejtelmes, erotikusan kétértelmű üzenettel teszi kelendőbbé a terméket. Mindeközben a kapcsolatok válságáról, a szexmentes házasságok és a húszas éveik elején járó szűz fiatalok kiemelkedően magas arányáról informálnak minket az elemzők. Miképp őrizhetőek meg intim viszonyaink azokkal a jellemző korjelenségekkel szemben, amelyekre az evolúció nem készítette fel mai modern világunk kissé elkényelmesedett, gyorséttermekhez és McSexhez szokott „homo sitting”-jét? – erről szól az előadás.

Az előadássorozat célja az is, hogy Pedagogikum Központban megvalósult „Az élethosszig tartó tanulás társadalmi folyamatai és biopszichoszociális háttere” kutatóegyetemi alprojekt eredményeit széles körben terjesszék és népszerűsítsék a kerület lakói, a középiskolai diákság és egyetemi hallgatóság körében.

Időpont: 2013. március 12. 17:30
Helyszín: ELTE PPK Aula (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)

PPK