Mindennapi szenvedélyeink

03/11 - 03/12

2013. március 11. - 2013. március 12.

03/11 - 03/12

2013. március 11. - 2013. március 12.

Hotel Benczúr (1068 Budapest, Benczúr utca 35.)

Bár a közbeszédben és a szakirodalomban is egyre több szó esik a kémiai szerektől független függőségekről, az úgynevezett viselkedési addikciókról ma még viszonylag keveset tudunk. A téma első nemzetközi konferenciáját 2013. március 11–12. között az ELTE Pszichológiai Intézet rendezi Budapesten.

A világ első, a viselkedési addikciókkal foglalkozó, nemzetközi szakfolyóirata, a Journal of Behavioral Addictions is Magyarországon jelenik meg az Akadémiai Kiadó és az ELTE Pszichológiai Intézet együttműködésében. A folyóirat főszerkesztője és a konferencia elnöke Demetrovics Zsolt, az ELTE Pszichológiai Intézetének intézetigazgatója és az Addiktológiai Tanszéki Szakcsoport vezetője.

A konferencián a szerencsejáték-függőség kialakulásával és kezelési módjaival foglalkoznak, az érdeklődők a viselkedési addikciók neurobiológiai hátterével is megismerkedhetnek, de szó lesz az internetfüggőségről és evészavarokról is. A terület szaktekintélyei rávilágítanak a vásárlásmánia, a gyűjtőmánia és a kleptománia kialakulásának okaira, valamint érintik a viselkedési függőségek neurobiológiai és genetikai hátterét is.

A budapesti rendezvényre a világ vezető egyetemeiről és kutatóintézeteiből érkeznek kutatók. Előadást tart többek között Marc Potenza (Yale, USA), Alexander Voiskounsky (Lomonoszov Egyetem, Oroszország) és Jon E. Grant (University of Chicago,
USA) is.

A konferencia honlapja

Időpont: 2013. március 11–12.
Helyszín: