Egzotikus molekulafizika

Egzotikus molekulafizika
03/21

2013. március 21.

ELTE Lágymányosi Campus, Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A földszint 0.83)

03/21

2013. március 21. -

ELTE Lágymányosi Campus, Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A földszint 0.83)


Egzotikus molekulafizika: mi az a H3+, és mi a szerepe a csillagközi kémiában?” címmel tart előadást Szidarovszky Tamás, a Fizikai Kémiai Tanszék kutatója Az atomoktól a csillagokig sorozatban 2013. március 21-én a Természettudományi Karon.

Az univerzum változatos területeinek szélsőséges körülményei olyan kémiai vegyületek keletkezését és fennmaradását teszik lehetővé, melyekkel a földi lakók nem, vagy csak speciális kísérletek révén találkozhatnak. Bár számunkra ezek a különleges vegyületek szokatlanok, a csillagközi térben vagy távoli bolygókon lezajló fizikai illetve kémiai folyamatokban meghatározóak lehetnek. Erre példa a H3+ molekula-ion, az asztrokémia egyik főszereplője. Az előadás bemutatja az egzotikus vegyületet, illetve más bolygókra, sőt a Naprendszeren túlra utazva mutatja be, miért is olyan fontos a H3+ a világ alakulásában.

A sorozatban az ELTE TTK Fizikai Intézetében tevékenykedő kutatók, oktatók és vendégek beszélnek a fizika frontvonalába tartozó fizikai érdekességekről, újdonságokról, elsősorban középiskolásoknak, bemutatva azokat a lehetséges tanulmányi utakat is, amelyet a hazai felsőoktatás patinás, nemzetközi hírnévnek és elismertségnek örvendő egyeteme kínál a vállalkozó kedvű, érdeklődő fiataloknak.

Szidarovszky Tamás kutatásairól bővebben itt és itt olvashat.

Időpont:
2013. március 21. 17:00
Helyszín: ELTE Lágymányosi Campus, Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A földszint 0.83)

Az atomoktól a csillagokig