Dalok a konyhából

2013. március 19.

2013. március 19. -

A „Dalok a konyhából” című norvég filmszatírát vetítik az ELTE Angelusz Róbert Társadalomtudományi Szakkollégium Spájz programsorozatának következő alkalmán 2013. március 19-én.

A vetítés után Gregor Anikó egyetemi tanársegéd és vendégei a film kapcsán felmerülő kutatásmódszertani kérdéseket vizsgálják: Mennyire lehet és mennyire kell távolságot tartani a kutatások alanyaival ahhoz, hogy a vágyott objektivitási kritériumnak minél jobban megfeleljen egy kutatás? Mennyire zárhatóak ki az érzelmeink, amikor kutatást végzünk? Milyen jellegű érzelmi munkát végeznek a kutatók a terepen? Milyen következményekkel járhat egy kutatásra nézve az, ha lazítunk az előírt kutatói és megfigyelői szerepek határain?

A beszélgetés résztvevői:

• Barnai Ildikó egyetemi adjunktus, TáTK
  • Bíró Judit, egyetemi docens, TáTK
  • Koltai Júlia egyetemi tanársegéd, TÁTK
  • Papp Richárd, egyetemi adjunktus, TáTK
  • Sik Endre egyetemi tanár, TÁTK
  • Simon Dávid tanársegéd, TáTK
  • Simonovits Bori, kutató, TÁRKI

Időpont:
2013. március 19. 18:00
Helyszín: ELTE TáTK Könyvtár előtti társalgó (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A -1. szint)

ELTE TáTK