Párbeszéd a diszkriminációról és a toleranciáról

2013. március 26.

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/D, Nagyelőadó)

2013. március 26. -

ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/D, Nagyelőadó)

„Párbeszéd a diszkriminációról és a toleranciáról” címmel szervez fórumot az Angol-Amerikai Intézet 2013. március 26-án. A „Tolerancianapok” sorozat részeként a program a diszkrimináció témáját tárgyalja: Ferencz Győző (ELTE) és Kovács András (CEU) előadását beszélgetés követi majd. A fórum lehetőséget biztosít az egyetemfoglalóknak, hogy a kulturált vita és döntéshozás általuk használt demokratikus formáit bemutassák.

A Bölcsészettudományi Karon kiragasztott matricák kapcsán hivatalos rendőrségi vizsgálat kezdődött, és az ELTE rektora, az ELTE BTK dékánja és intézetei diszkriminációellenes nyilatkozatokat bocsájtottak ki. Az egyetem Szenátusa állásfoglalást fogadott el az ELTE morális közösségéről és ezt az állásfoglalást a Bölcsészettudományi Kar minden hallgatója, oktatója és dolgozója aláírhatja az intézetek titkárságán.

Időpont:
2013. március 26. 17:00
Helyszín: ELTE BTK (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/D, Nagyelőadó)

Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet