Nemzetközi díjat kapott az Eötvös Student Chapter

Az Eötvös Student Chapter (ESC) nyerte el az Amerikai Kőolajföldtani Társaság (American Association of Petroleum Geologists, AAPG) legkiválóbb nemzetközi diákszervezetének járó díját (AAPG Outstanding International Student Chapter Award). A TTK Általános és Alkalmazott Földtani Tanszékén működő szervezet nevében a kitüntetést Németh András (MOL Nyrt.) vette át Pittsburghben az AAPG éves konferenciáján (AAPG Annual Convention & Exhibition) 2013. május 20-án. A díjat tavaly az Aberdeeni Egyetem diáktagozata kapta. Kiemelkedő, hogy az ELTE-s csapatot már fennállásának harmadik évében díjazták.

Az Eötvös Student Chaptert 2010-ben alapították geológus és geofizikus hallgatók az AAPG, a MOL és a Tanszék támogatásával, Németh András és Bérczi István kezdeményezésére. A világban hasonlóan működő önszerveződő diáktagozatok célja, hogy megismertessék a hallgatókkal a geológiához és azon belül a szénhidrogénföldtanhoz kapcsolódó kutatási és ipari tevékenységeket, lehetőségeket. Az Eötvös SC nagyon aktív, folyamatosan szerveznek terepbejárásokat és szakmai találkozókat hazai és nemzetközi szinten, munkájukat mentorként Haas János professzor segíti. A tagság mára meghaladja az 50 főt.

Általános és Alkalmazott Földtani Tanszék

2013.05.24.