Agocs-díj 2013

Az Agocs-díjakat ünnepélyes keretek között adta át a kuratórium elnöke, Mezey Barna rektor 2013. szeptember 13-án az ELTE Rektori Titkárságán. Az ünnepi alkalmon jelen volt Surján Péter, a TTK dékánja, Kis Károly, a Geofizikai Tanszék egyetemi docense, a kuratórium tagjai, a korábbi évek díjazottjai és a témavezetők is.

William B. Agocs (1911–2004) a Kutztown State College nyugalmazott tanszékvezető professzora Geofizikai Kutatási Alapot hozott létre 2000-ben. Az alapító okiratot az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora és az alapító írta alá, a kuratórium elnöke az egyetem mindenkori rektora. A kutatási alapot a Geofizikai Tanszéken megismert kutatások elismeréseként hozták létre. Az Agocs-díj kuratóriuma egy PhD és két MSc-dolgozatot talált jutalmazásra érdemesnek 2013-ben.

Az idén díjazott dolgozatok:

Dombrádi Endre: A pannon litoszféra deformációja és a hozzákapcsolódó tektonikus topográfia.
Témavezetők: Sierd Cloetingh, Dimitrios Sokoutis
Társ-témavezetők: Liviu Matenco, Bada Gábor

Tóth Ádám Zoltán: Geofizikai méréseken alapuló hidrogeológiai modellezés a Tihanyi-félszigeten.
Témavezetők: Galsa Attila, Mádlné Szőnyi Judit
Konzulens: Simon Szilvia.

Szegedi Nándor:Áramlások termelés-geofizikai célú modellezése.
Témavezető: Balázs László
Konzulens: Galsa Attila