Rekordszámú résztvevő a jubileumi 5vös 5km futóversenyen

Martinek János kétszeres olimpiai bajnok öttusázó, Simicskó István sportért és ifjúságért felelős államtitkár, Szuper Levente jégkorongozó, továbbá a nyári Universiadén részt vett ELTE-s sportolók is futócipőt húztak a XXV. 5vös5 km futóverseny alkalmából 2013. szeptember 25-én. A délután 5 óra 5 perckor rajtoló eseményen az ELTE Lágymányosi Campusán közel hatszáz induló társaságában sportolhattak a hírességek – egy éve ilyenkor még négyszázötvenen futottak együtt.

Az abszolút kategóriát ebben az esztendőben Deli Gergely nyerte, 16:04-es eredménnyel. Az ezüstért nagy csata volt, végül Balázs Levente (16:15) négy másodperccel bizonyult jobbnak Vindics Balázsnál (16:19). Utóbbi ideje az egyetemisták kategóriájában aranyat ért, itt Kis Gyula (16:26) és Váraljai Vázsony (16:48) fért fel még a dobogóra. A nőknél Juhász-Staicu Simona 17:21-perces időeredményével lett a legjobb Kis Zsanett (17:39) és Pap Csilla (18:03) előtt. A fiú középiskolások között Turschl Bence (18:26), míg a szenioroknál Székely Mózes kapta az aranyérmet. Ugyanitt a nőknél Fuchs Dóri (19:13), illetve az összetett győztes Juhász-Staicu Simona zsebelte be a legjobbnak járó kitüntetést.

Forrás: ELTE Online