Sikerek a Budapest Maratonon

A nőknél a 2013. évi Országos Maraton bajnokságot Juhász-Staicu Simona, az ELTE romanisztika-román szakos hallgatója nyerte. A 2013. október 13-i maratoni futófesztiválon, a 28. Spar Nemzetközi Maratonon a Városligetben összesen majdnem 40 sportoló képviselte az ELTE-BEAC csapatát, a leghosszabb távon 23-an, míg ugyanezt a távot stafétában további 16-an teljesítették, a vártnál is jobb eredményekkel.

Szabó Gábor (2:32:56) nagyszerű teljesítménnyel abszolút harmadik helyen ért célba, míg a nőknél Laluska Zsuzsa (2:56:41) ötödik lett. A férfi csapat kategóriában mind az első, mind a második helyet az ELTE-BEAC vitte el, a dobogó harmadik fokára a Honvéd atlétái állhattak fel. Az első számú csapat tagjai: Szabó Gábor, Beda Szabolcs, Deli Gergő (összidejük: 7:45:00), a második számú csapat tagjai: Kis Gyula, Pach Péter Pál, Komócsin Balázs (összidejük: 8:03:41).

Az abszolút helyezések tekintetében a férfiaknál a közel 5000 fős maratoni mezőnyben a legjobb 16-ba nyolc ELTE-BEAC sportoló is befért, közülük négyen is 2 óra 40 percen belüli időt futottak.