Pro Progressio díjat kapott az Apáczai

A természettudományi, a műszaki és az informatika területén kiemelkedő teljesítményt nyújtó középiskolákat és középiskolai tanárokat díjazta a BME Pro Progressio Alapítványa, mely az innovatív gondolkodást elősegítő tehetséggondozást állította tevékenysége középpontjába. Az elismeréseket Pakucs János, a kuratórium elnöke adta át 2013. október 9-én a BME-n. Az idei évben 10 középiskolai tanár és 13 középiskola kapta meg a Pro Progressio díjat, köztük az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium.

Az alapítvány az elmúlt 5 évben több mint 50 középiskolai tanárt részesített fejenként 300.000 Ft-os ösztöndíjban, akiknek tanítványai kiemelten magas számban tesznek emelt szintű érettségit matematikából, fizikából vagy informatikából, eredményesen szerepelnek az országos középiskolai tanulmányi és innovációs versenyeken. Ezenkívül támogatást nyújt középiskolai természettudományi szakmai versenyek, bemutatók szervezéséhez, ezzel is hozzájárulva a műszaki pálya népszerűsítéséhez. Az eltelt 5 év alatt közel 70 középiskola részesült összesen több mint 20 MFt díjazásban.

Az összes díjazottról olvashat a Pro Progressio Alapítvány oldalán.

2013.10.29.