Bronzérem váltófutásban

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Váltófutó Bajnokságon a leküzdendő táv 75 km, a mezőny Egerből rajtol és Miskolcon ér célba. Az ELTE-BEAC Gepárdok csapata 2014. április 5-én az erős mezőnyben a harmadik helyet szerezte meg, a 12 szakaszból hármat ők nyertek.

Az ELTE-BEAC Gepárdok csapata az ország legrégibb egyetemi versenyén és egyben leghosszabb MEFOB-ján, a Bosch Szarvasűzők Váltófutóverseny keretében megrendezett Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Váltófutó Bajnokságon 2014. április 5-én a rendkívül erős mezőnyben a harmadik helyet szerezte meg. A 12 szakaszból álló versenyen Kata Ferenc, Borsányi Dániel és Knell Róza révén 3 etapot is az ELTE-sek nyertek meg, együttesünk végül 4 óra 54 perc 24 másodperces összidővel – 3 perc 56 másodperces kilométerenkénti futással – szerezte meg a bronzérmet. Az első helyezett a Szegedi Tudományegyetem csapata, a Pajzán Majális SZTE Sportközpont lett.

A Szarvasűzők országos egyetemi-főiskolai váltófutóversenyen a leküzdendő táv 75 km, a mezőny Egerből rajtol és Miskolcon ér célba Szilvásvárad és Nagymező érintésével. A MEFS Elnöksége a Magyar Túrasport és Terepfutó Szövetség vezetésével közösen idén úgy döntött, hogy a 24. alkalommal megrendezésre kerülő Bosch Szarvasűzők 1-es kategóriáját (amelyikben kizárólag hallgatók, illetve 1 éve végzettek alkotta csapatok indulhatnak) Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Váltófutó Bajnokságként hirdeti meg.