A Telekom lett az ELTE-BEAC egyetemi futsal bajnokságának főtámogatója

Szerződést kötött a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség és a Magyar Labdarúgó Szövetség az intézményi labdarúgó bajnokságok támogatására. A szerződés értelmében a MEFS és az MLSZ elkötelezi magát az egyetemi labdarúgás fejlesztése mellett. A Telekom mint az MLSZ főszponzora fontosnak tartja az egyetemi labdarúgás fejlesztését is, így 2014-ben az intézményi labdarúgó bajnokságokat támogatja, egyúttal névadójuk is lesz.

A Telekom Egyetemi Labdarúgó Liga döntőjét a Debreceni Egyetem által szervezett Campus Fesztiválján rendezik meg. Az ELTE bajnokságok szervezője, az ELTE-BEAC szerződést kötött a MEFS-el, így az ELTE-BEAC Lágymányosi, Jogász és Bölcsész bajnokságai – amelyek az ország legnagyobb és legszínvonalasabb bajnokságai között vannak – szintén részesülnek a Telekom támogatásából.

A Telekom által adott támogatást az ELTE-s szervezők a bajnokságok hosszú távú fejlesztésének céljából közösen fogják felhasználni, hogy még jobb, hallgatóbarát körülmények között még több hallgató tudjon részt venni hétről hétre az ELTE labdarúgó eseményein.

A bajnokságban játszó játékosokat az MLSZ regisztrálja, így az MLSZ regisztrált labdarúgói közé fognak tartozni, mellyel az MLSZ célja, hogy növelje az aktív labdarúgók számát Magyarországon, ami jelenleg kétszázezer fő. Az országos projekt lebonyolítását, koordinációját az ELTE-BEAC szervezői csapata végzi.

Az ELTE-BEAC bajnokságairól részletek az ELTE Online-on találhatóak.

2014.04.14.