A Márai-program az egyetem könyvtáraiban

A Nemzeti Kulturális Alap, a korábbi nevén Nemzeti Erőforrás Minisztérium illetékes miniszterének döntése alapján 2011-ben indította el a Márai-programot. A program fő célja a nemzeti kultúra kincseinek megőrzése, a magyarországi és a határon túli kiadók által megjelentetett színvonalas szépirodalmi és szakirodalmi könyvek eljuttatása az olvasókhoz a hazai és a határon túli könyvtárak közvetítésével. Az ELTE Egyetemi Könyvtár a nyilvános könyvtárak jegyzékén szereplő egyetemi könyvtárként szerepelt a meghívott intézmények listáján.

Az Egyetemi Könyvtár 2011 és 2013 között 2 404 276 Ft értékben 807 db könyvet adott át az egyetem könyvtárainak a Márai-program során, a rendelkezésére bocsátott keretet az eddig lebonyolított mindhárom pályázati szakaszban megosztotta az ELTE könyvtáraival. A Márai-programban részt vett Egyetemünk nyolc kari és két gyakorlóintézményi könyvtára, illetve a Kőrösi kollégium bibliotékája is. Az Egyetemi Könyvtár állománya a három év alatt 1 286 darab könyvvel, 3 338 296 Ft értékben gyarapodott.

Az Egyetemi Könyvtár felel a rendelések szabályos intézéséért, a szükséges adminisztrációs teendők lebonyolításáért: koordinálják a rendelést, összesítik az EKSZ tagkönyvtárainak igényeit, ellenőrzik a beérkezett kiadványokat, bibliográfiai leírást készítenek valamennyi műről az egyetem elektronikus katalógusában, valamint gondoskodnak arról, hogy a rendelt könyvek eljussanak az igénylő könyvtárba.

ELTE Egyetemi Könyvtár

2014.04.16.