Siker a perbeszédversenyen

2014. április 11-én rendezték meg a XI. Országos Munkajogi Jogesetmegoldó- és Perbeszédversenyt, amelynek ebben az évben az ELTE ÁJK adott otthont.

A versenyen hét jogi kar diákjai mérték össze a tudásukat háromfős csapatokban. Teljesítményüket zsűri értékelte, amelynek elnöke Tálné Molnár Erika kúriai bíró, tagjai Kulisityi Mária, a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság bírája és Lőrincz György ügyvéd voltak. Az ELTE-s diákok felkészítéséhez a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság bírája, Halász Krisztián nyújtott segítséget. Az évente megrendezett perbeszédmondó versenyen az ELTE csapata hagyományosan kiváló eredményt ér el, ebben az évben az ELTE-s eredmények:

I. helyezett felperesi pozícióban: Nagy Lívia
II. helyezett alperesi pozícióban: Bangó Zoltán Ábel
III. helyezett bírói pozícióban: Tarjányi Karolina

A csapatversenyt és az ezzel járó vándorkupát így ismét az ELTE nyerte, a szabályok értelmében tehát győztes csapatként jövőre is az ELTE lesz a verseny házgazdája.

2014.04.16.