Antall József Nyári Egyetem – felhívás

Az Antall József Tudásközpont a 2013-ban nagy sikerrel, első alkalommal megvalósult Antall József Summer School után újra megrendezi nyári egyetemét 2014. július 7. és 18. között, melynek fókuszában a közép-európai térség és a Visegrádi Együttműködés áll.

A nyári egyetem során a 18 és 35 év közötti résztvevők mélyreható ismeretekre tehetnek szert a Visegrádi Csoport politikai, gazdasági, külpolitikai, kulturális és energiapolitikai kapcsolatairól. Az intenzív, gyakorlatorientált program célja az is, hogy interkulturális párbeszédet kezdeményezzen a térség fiataljai között.

A szervezők a rendszerváltozás 25. évfordulójának alkalmából meghívták Mikulas Dzurinda volt szlovák miniszterelnököt, Jan Krzysztof Bielecki, volt lengyel miniszterelnököt, Karel Schwarzenberg volt cseh külügyminisztert és Jeszenszky Géza, volt magyar külügyminisztert is, akik a visegrádi országok elmúlt huszonöt évét elemzik. A nyári egyetem programjainak az ELTE Bölcsészettudományi Kara ad helyet.

Jelentkezni 2014. május 1-ig lehet a nyári egyetem weboldalán.

2014.04.16.