Digitális Pedagógus 2014

2014. április 26.

ELTE PPK (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27.)

2014. április 26. -

ELTE PPK (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27.)

A PPK Információs Társadalom Oktató- és Kutatócsoportja 2014. április 26-án ismét megrendezi a Digitális Pedagógus konferenciát a Kazinczy utcában. Plenáris előadást tart Lannert Judit a digitális írástudás terén is tapasztalható PISA-sokkról, Koren Balázs az okostelefonoknak az oktatásban betöltött szerepéről beszél, Gyarmathy Éva plenáris előadásának címe „A kis kiborgok és a kritikai gondolkodás”. Az előadásokat szekciófoglalkozások követik.

Az információs társadalomban a digitális generációk tanítói és nevelői számtalan olyan kérdéssel és megoldandó feladattal találkoznak, amelyeknek nagy része az infokommunikációs eszközök és web2.0-s szolgáltatások használatának módszertani és technikai különbségeire vezethető vissza. Az IKT használata befolyásolja az olvasási, kommunikációs, információfeldolgozási, tanulási szokásainkat; átalakítja mindennapjainkat. A pedagógus szerepét az információs társadalomban újra kell értelmezni: a korábbi szerepfelfogások és elvárások mellett megjelennek újak, amelyekkel azelőtt nem szembesülhettünk. A tanár többé nem jelenhet meg az osztályban a tudás és az információk egyedüli és kizárólagos forrásaként, a diákok pedig nem csupán az iskola falain belül tanulhatnak.

Regisztráció (április 24-ig)

Időpont: 2014. április 26. 10:00
Helyszín: ELTE PPK (1075 Budapest, Kazinczy u. 23–27.)