Lányok Napja az Informatikai Karon

2014. április 24.

2014. április 24. -

A „Lányok Napja” egy interaktív nyílt nap, melynek során a program résztvevői – a középiskolás lányok – betekintést nyerhetnek egy-egy, Magyarországon vezető szerepet betöltő vállalat, cég vagy egyetemi laboratórium életébe. A lányoknak az új ismeretek megszerzésén túl lehetőségük nyílik a tapasztalatgyűjtésre, továbbá megismerhetnek olyan nőket, akik már sikeres karriert futottak be a kutatásban, illetve a mérnöki pályán.

A programhoz ismét csatlakozott az ELTE Informatikai Kara is, amely rövid előadások és színes interaktív programok keretében mutatja be a Karon folyó képzéseket és kutatásokat. Az érdeklődők megismerhetik, hogy milyen nőként az informatika területén egyetemi tanulmányokat folytatni, oktatni, kutatásokban részt venni és meggyőződhetnek róla, milyen széleskörűek az elhelyezkedési lehetőségek. A vendégek a programok közben és után személyesen is beszélgethetnek a Kar hallgatóival és oktatóival.

Időpont: 2014. április 24. 9:00–12:00 (Találkozás 8:45-kor az 1/A portán)
Helyszín: ELTE Lágymányosi Campus, Cseh-Szombathy-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A., 0.100B)