Vitaest az atomenergiáról

2014. április 29.

2014. április 29. -

Az ELTE Vitaklub következő közéleti estjét 2014. április 29-én rendezik az ÁJK-n. A vita tételmondata: A Ház szerint az atomenergiának hosszú távon meghatározó szerepet kell játszania Magyarország villamosenergia-ellátásában.

A támogató oldalon érvel: Aszódi Attila, a BME Nukleáris Technikai Intézet igazgatója, egyetemi tanár és Gács Iván, a BME egyetemi docense, energetikai szakértő. Az ellenzői oldalt képviseli: Felsmann Balázs, a Corvinus Egyetem Stratégiai és Nemzetközi Menedzsment Kutatóközpontjának vezetője és Munkácsy Béla, az ELTE TTK Környezet- és Tájföldrajzi Tanszék adjunktusa.

Az ELTE Vitaklub küldetésének tekinti a magyarországi vitakultúra fejlesztését és a társadalmi diskurzus ösztönzését az egyetemi vitázás lehetőségeinek felhasználásával. A Vitaklub alapvető célja, hogy hozzájáruljon az egyetemen a vitázás évszázados hagyományához, és ezzel valamint az angolszász vitakultúra szabályainak alkalmazásával népszerűsítse a vita fontosságát. A klubról itt is olvashat. A Közéleti vita nyitó alkalmán elismert közgazdászok a magyarországi gazdasági rendszerváltás és az európai uniós integráció sikeréről vitáztak, a legutóbbi alkalommal pedig az ügynökkérdésről volt szó.

Időpont: 2014. április 29. 19:00
Helyszín: ELTE ÁJK Nagy Ernő Auditórium (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. I. ½ emelet, 305.)

ELTE Vitaklub