Díjazták a Néma oroszlánokat

Fazekas Gyöngyi (BTK, Filmtudomány Tanszék) Néma oroszlánok című vizsgafilmje harmadik helyezést ért el a nyolcadik alkalommal megrendezett budapesti BIG Diákfilmfesztiválon. 2014. március 22-én közel negyven film versengett az Uránia Filmszínházban, amelyek közül öttagú zsűri választotta ki a legjobb hármat.

A BIG idei győztese Tisza Balázs Helló, kő kóla? című filmje lett, megelőzve Galkó Katalin és Rénes Márton Hunter című munkáját. Az ELTE BTK Filmtudomány Tanszék hallgatójának alkotása a 2013/2014-es tanév őszi félévében, Hajnal Ernő Filmkészítési gyakorlatok 1. című kurzusára készült. A stáb ELTE-s tagja volt Máté Tímea, Füzes Dániel és Grőger Nándor is.

A fesztivál nyolc évvel ezelőtt a Bródy Imre Gimnázium diákjainak mini-fesztiváljaként indult, mára a fiatal magyar filmkészítők egyik legrangosabb eseménye lett.

ELTE Filmtudomány Tanszék / BIG Filmfesztivál

2014.04.24.