Sikerek a nemzetközi geológiai konferencián

2014. április 24–27. között az Eötvös Loránd Tudományegyetemen rendezték az „International Student Geological Conference” nemzetközi vándorkonferenciát a Földrajz- és Földtudományi Intézet hallgatóinak és oktatóinak szervezésében. A fiatal kutatók rendezvénye Lengyelország, Lettország, Ukrajna és Csehország után érkezett Budapestre. Az eseményen négy kontinens huszonkét országából több mint 220 MSc és PhD-hallgató, illetve fiatal kutató vett részt. A földtudományok teljes spektrumát lefedő rendezvény egyben verseny is volt: a kiosztott 35 díjból 20-at ELTE-s hallgatók vehettek át.

Az április 25-i plenáris előadások során nemzetközileg elismert kutatók és földtudományi szakemberek munkájával ismerkedhetett meg a közönség; Ruszkiczay-Rüdiger Zsófia (ELTE-MTA), Harangi Szabolcs (ELTE), Király András (MOL NyRt.), Ősi Attila (MTA-ELTE), Federica Zaccarini (Montanuniversität Leoben) és Pósfai Mihály (Pannon Egyetem) is bemutatta eredményeit. A délutáni műhelyfoglalkozásokat Schléder Zsolt (OMW), Sík András és Biró Tamás (ELTE), Havancsák Károly, Szabó Csaba, Takács Ágnes (ELTE) és Váczi Tamás (ELTE) vezették.

Április 26-án mintegy 60 előadás hangzott el, a konferencia résztvevői több mint 80 tudományos posztert mutattak be. A legnépesebb szekciók az Ásványtan, Kőzettan, Geokémia és Vulkanológia, illetve az Ércteleptan és ásványi nyersanyagok voltak. A szakmai bizottságok javaslatára a legjobb előadások és poszterek szerzői díjazásban részesültek, emellett különdíjakat adott át a Finn Geológiai Szolgálat, a Hantken Miksa Alapítvány, az International Association of Hidrogeologists és a Young Petro Magazine, valamint a legjobbak közönségdíjakat is átvehettek. A 35 díj közül 20-at Egyetemünk geológus hallgatóinak adtak át. A részletes eredmények itt találhatók.

A jövő évi konferenciát a Belgrádi Egyetem hallgatói szervezik.

Galéria a konferencia Facebook-oldalán

2014.05.09.