Iskolások a főnemesek nyomában

2014. június 11.

Podmaniczky Rendezvénykastély (1173 Budapest, Pesti út 115.)

2014. június 11. -

Podmaniczky Rendezvénykastély (1173 Budapest, Pesti út 115.)

Izgalmas játékra hívja az ELTE Apáczai Gimnáziuma a közoktatásban tanuló diákokat: a főnemesi családok múltját kutatva készítsenek egy projektet, mutassák be a kiválasztott főnemesi család egy tagjának, esetleg tagjainak a szerepét egy település életében, fejlődésében, történelmének, hagyományainak alakulásában. Munkájuk középpontjában állhat a kiválasztott család egy családtagjának művészeti, tudományos vagy a társadalom számára más, egyéb hasznos tevékenysége is.

A főnemesi családokat bemutató kutatást az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium Társadalomtudományos tagozatán tanuló diákok kezdik el, történelemtanáraik nyújtanak nekik szakmai segítséget. A pályázathoz önként csatlakozhat minden magyarországi és határon túli magyar általános és középiskolás diák, aki tanárával közösen dolgozik és együttesen elfogadják a pályázat kiírói által előzetesen megfogalmazott tudományos és etikai szabályokat. A pályázat megvalósításának ideje: 2014. június – 2015. június. 2015 júniusa után az összegyűlt anyagból tudományos konferenciát tartanak, melyen a kutatómunkában résztvevő diákok tartanak majd előadásokat.

A programot 2014. június 11-én sajtótájékoztatón mutatják be a Podmaniczky Rendezvénykastélyban, amelyen részt vesz Munkácsy László, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium és Kollégium igazgatója, Menyhárt Sándor, a Kőbányai Szent László Általános Iskola igazgatója és a megvalósításban résztvevő gimnáziumi tanulók. A meghívott vendégek közt van Nyáry János gróf, a Történelmi Családok Egyesületének alapító elnöke, valamit több történelmi család tagja. A sajtótájékoztatón a pedagógusok, a diákok ismertetik a projektet, bemutatják a meglévő internetes felületet.

Időpont: 2014. június 11. 11:00
Helyszín: Podmaniczky Rendezvénykastély (1173 Budapest, Pesti út 115.)