Több mint 57%-os kitöltöttség az OMHV-n

A hallgatók a 2013/2014-es tanév tavaszi szemeszterében is értékelték oktatóik munkáját. Az Oktatói Munka Hallgatói Véleményezése kérdőívek 57,15%-át töltötték ki a Neptunban, így ebben a félévben is több mint ötvenszázalékos volt az értékelési arány.

A karok versenyét az Informatikai Kar nyerte: a hallgatók az elérhető kérdőívek 70,28%-át töltötték ki, a Természettudományi Kar 66,08%-kal zárt a második helyen. A „bronzérmes” a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar lett, ahol az őszi félévhez képest hat százalékkal emelkedett a kitöltött kérdőívek aránya. A Társadalomtudományi Kar, a Tanító- és Óvóképző Kar és a Bölcsészettudományi Kar 58% körüli eredményekkel zárta a szemesztert. A Pedagógiai és Pszichológiai Kar 53,28%-ot teljesített, az utolsó helyen az Állam- és Jogtudományi Kar áll, ahol az elérhető adatlapok 29,35%-át töltötték ki a válaszadók.

Az őszi félévhez nagyon hasonló eredmény született: akkor 57,5% volt a kitöltési arány. Az ELTE HÖK ezúttal is népszerűsítő kampányt szervezett: OMHV Kisokossal, mémversennyel és nyereményjátékkal is készültek. A kezdeményezést az elte.hu is és az Egyetemi Hírlevél is népszerűsítette. Az EHÖK azon is dolgozik, hogy ősszel már kar- és szakspecifikus kérdőíveket tölthessenek ki a hallgatók.

Az Oktatói Munka Hallgatói Véleményezése jelenéről és jövőjéről korábban adott interjút az ELTE Online-nak, az ELTE hallgatói magazinjának Borbély Krisztián, az EHÖK tanulmányi alelnöke, aki többek közt elmondta:A folyamatos (félévente történő) visszajelzések egy körkörös visszacsatolási folyamatot eredményeznek, így az OMHV általi minőségbiztosítás hosszú távon egy önfenntartó rendszerré nőheti ki magát”.

Forrás: ELTE Online

2014.07.21.