Kovács Kriszta a Velencei Bizottság szakértői tanácsában

Kovács Krisztát, a Társadalomtudományi Kar Európai Tanulmányok Tanszék egyetemi docensét 2014 júniusában a Joggal a Demokráciáért Európai Bizottság (ismertebb nevén a Velencei Bizottság) alkotmánybíráskodással foglalkozó szakértői tanácsának társelnökévé választották. A szakértői tanács tagjai 2014. június 26–27. között, a grúziai Batumiban találkoztak.

Kovács Kriszta az alkotmányosság, az emberi jogok és a diszkriminációtilalom elméletének és gyakorlatának elemzője, az Alkotmánybíróság tanácsadója, a Szuverén.hu közéleti elemző- és véleményportál egyik alapítója, a Fundamentum emberi jogi folyóirat korábbi szerkesztője. Az ELTE-n tartott kurzusain az alkotmányjog mellett emberi és kommunikációs jogokkal, valamint esélyegyenlőséggel is foglalkozik.

Az Európa Tanács által létrehozott független, jogi szakértő testület 1990-ben, a kelet- és közép-európai rendszerváltások idején jött létre, amikor a formálódó demokráciáknak alkotmányozási tanácsra volt szüksége. A szervezet évente négy alkalommal plenáris üléseket tart: a Velencei Bizottságban jelenleg 59 ország teljes jogú tagként, egy ország társult tagként vesz részt, illetve három megfigyelő államot és három különleges együttműködési státust is jegyeznek.

ELTE TáTK

2014.07.22.