Tusványoson az ELTE focicsapata

07/25 - 07/26

2014. július 25. - 2014. július 26.

07/25 - 07/26

2014. július 25. - 2014. július 26.

A július 22–27. között megrendezett 25. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor keretében megszervezik az I. Tusványosi Finálét (TuFi) is. Az ELTE és a BEAC által szervezett Kárpát-medencei Egyetemek Kupájának legjobb focicsapatai is részt vesznek a tornán. Az egyetemisták számára szervezett nemzetközi futball-viadalon a Kárpát-medencei magyarság nyolc kiemelkedő csapata mérkőzik meg a fesztivál keretein belül. A bajnokság fővédnöki szerepét Buzánszky Jenő, a legendás Aranycsapat emblematikus tagja vállalta el.

„Az I. Tusványosi Finálét szűkebb berkekben bajnokok randevújának is nevezzük, ugyanis a résztvevő nyolc egyetemista gárda egytől-egyik magas színvonalat képvisel, amelyek közül már szinte mindegyik nyert valamilyen bajnokságot. A nívós foci mellett természetesen cél a jó hangulat és a határon inneni és túli egyetemisták közelebb hozása egymáshoz. Szeretnénk ha határokon átívelő barátságok szövődnének” – mondta a bajnokság főszervezője, Ilyés Szabolcs.

A foci és jó hangulat mellett a szervezők egy jótékony akcióval is előrukkoltak: a bajnokságon résztvevő csapatok, illetve a TuFi Szervezőcsapat adományaiból összegyűjtött focilabdák különböző csángó falvak iskoláiba kerülnek majd.

További részletek a BEAC TuFi2014 Facebook-oldalán találhatóak.

Időpont:
2014. július 25–26.
Helyszín: Tusnádfürdő, a Székely Fogadó mögötti minifocipálya (Bãile Tusnad 535100 Str. Olt, nr 57)