Dobogón az ELTE-BEAC csapata

A 25. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor keretében rendezték meg az I. Tusványosi Finálét (TuFi). Az egyetemisták számára szervezett nemzetközi futsal-viadalon a Kárpát-medencei magyarság nyolc kiemelkedő csapata mérkőzött meg, Csíkszeredáról, Kolozsvárról, Marosvásárhelyről, Sepsiszentgyörgyről és Budapestről érkeztek csapatok. A torna fővédnöke Buzánszky Jenő, az Aranycsapat legendás játékosa volt.

Kiélezett végjátékban, 1:0-ra a Csíki Sapientia csapata nyerte meg az első TuFi-t, akik a döntőben a sepsiszentgyörgyi Sepsi Ifjúság csapatát múlták felül. Harmadik helyen az ELTE-BEAC csapata zárt, megelőzve a marosvásárhelyi F.R. Ady-t. A legjobbaknak járó díjakat Buzánszky Jenő és Albert Tibor, Tusnádfürdő polgármestere, a torna támogatója adták át. A legjobb játékosokat is díjazták: Kiss Gergő (ELTE-BEAC) a legjobb védekező játékos különdíját kapta meg.

2014.07.30.