Wan Gang az ELTE-n

2014. augusztus 12-én az ELTE Konfuciusz Intézetbe látogatott Wan Gang, Kína Politikai Tanácskozó Testületének alelnöke, tudományos és technológiai miniszter, akit Xiao Qian, Kína magyarországi nagykövete kíséretében Mezey Barna, az ELTE rektora, és Hamar Imre, az ELTE Konfuciusz Intézet igazgatója fogadott.

A két fél megbeszéléseket folytatott a Konfuciusz Intézet jelenlegi működéséről, és a jövőbeli együttműködési lehetőségekről. Mezey Barna megjegyezte, hogy a Hanban által támogatott ELTE Konfuciusz Intézet hatalmas sikereket ért el a kínai nyelvoktatás és a kínai kultúra magyarországi népszerűsítése terén, illetve hogy reméli, Wan Gang látogatása megnyitja az utat a kínai és magyar egyetemek közötti együttműködés előtt. Wan Gang elismerően beszélt Magyarország tudományos érdemeiről, és kifejezte abbéli reményét, hogy a Konfuciusz Intézeten keresztül tovább erősödnek majd a két ország közötti kapcsolatok.

A beszélgetés után a felek megajándékozták egymást, Wan Gang egy a Konfuciusz Intézetek logóját ábrázoló kínai csomót kapott, az ELTE Konfuciusz Intézet pedig egy kínai kalligráfiatekercset.

2014.08.29.