ELTE-s alumnus filmjét díjazták

Halász Glória Dr. Lala című alkotása kapta a legjobb dokumentumfilmnek járó díjat a 2014. augusztus 18–23. között Horvátországban megrendezett nemzetközi „4. Opuzen Film Festivalon”. A kategóriában összesen 435 filmet neveztek. A Bölcsészettudományi Kar Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet korábbi hallgatójának díjnyertes alkotását legközelebb a Cinefest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon vetítik.

Balogh László, azaz Dr. Lala bohócdoktorként az elmúlt tizenkét évben közel százezer beteg arcára varázsolt mosolyt. Egy ország ismerte és szerette őt egy harminc évvel ezelőtti sikeres televíziós műsornak, a Cigánykeréknek köszönhetően, amelyet hátrahagyott a cirkusz kedvéért. Végül mindent újrakezdett, és a bohócdoktori pályán kötött ki. Az egyszerre szórakoztató és megható kreatív dokumentumfilmben a szarkasztikus humorú Dr. Lalát, alapítványa fenntartásáért folytatott küzdelmét, és hivatásán keresztül számos beteg gyermek, kis hétköznapi hős történetét ismerhetjük meg.

Fotó: Balogh László és Halász Glória Horvátországban (forrás: DR. LALA film)

ELTE BTK MMI

2014.09.08.