Újabb támogatás az ELTE-s sportnak

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) pályázatot hirdetett a felsőoktatási intézmények 2014. évi sportszervezési feladatainak eredményességi szempontú támogatására, melyen az ELTE összesen 1 485 278 Ft támogatást nyert el. A támogatás munkabérre, bírói díjak, bérleti díjak, nevezési díjak, csoportos utazási költségek kiegyenlítésére, sportfelszerelések és sporteszközök vásárlására, sportszervezési és versenyrendezési feladatokra fordítható.

Országszerte 21 intézmény adta be pályázatát, a 15 MFt-os pályázati keretösszeget arányosan osztották szét a pályázni kívánó intézmények között aszerint, hogy 2014. július 31-ig az adott intézménynek hány hallgatója regisztrált a SportPont Program (SPP) rendszerében, illetve ugyanezen időszak alatt a regisztrált hallgatók mennyi sportpontot gyűjtöttek. Az ELTE-n összesen 830 fő regisztrált, az ELTE-BEAC illetve a kari hallgatói önkormányzatok segítségével összesen 595 sportpontot gyűjtött, amivel országos szinten a harmadik helyen zárt egyetemünk. Ahogy korábbi cikkünkben beszámoltunk: a regisztráló hallgatók értékes ajándékokat nyerhettek.

A 2014-es SPP programok között az ELTE alábbi programjai szerepeltek:

– Lágymányosi Bajnokság
– Jogász Bajnokság