Tetőtől a kazánházig

2014. szeptember 20.

ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola (1146 Budapest, Cházár András u. 10.)

2014. szeptember 20. -

ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola (1146 Budapest, Cházár András u. 10.)

Az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlógimnázium is részt vesz a Kulturális Örökség Napjainak rendezvényein 2014. szeptember 20-án. A „Tetőtől a kazánházig” című túrát a „Hosszúlépés. Járunk?” csoport szervezi. Az érdeklődőket Kovács Tamás György tájépítész hallgató, egykori radnótis diák kalauzolja a vöröstéglás épület zegzugaiban.

A Radnóti épületét tizenkilenc év alatt építették fel és hárman tervezték. Azóta több iskolát látott, volt, hogy egyszerre hármat is. A háborúban funkcionált kórházként, istállóként, és menedékéül szolgált 2500 munkaszolgálatosnak is. A Radnóti nevet 1959-től viseli, 1961 óta az ELTE gyakorlóiskolája, az ország egyik legjobb intézménye. A sétán bejárják az épület rejtett zugait: a ház sorsán keresztül mindennél plasztikusabban rajzolódnak ki a korszak meghatározó – mára történelmi – eseményei.

A Kulturális Örökség Napjai (European Heritage Days) francia projektként indult 1984-ben, amelynek kezdetektől célja, hogy hozzáférhetővé, ingyenesen megtekinthetővé tegye az emlékhelyeket és műemlékeket. Az európai polgárok így megismerhetik kulturális örökségüket, az esemény pedig a megőrzés és a folyamatos védelem fontosságára is felhívja figyelmüket. Magyarország 1999 óta vesz részt a programban.

Időpont: 2014. szeptember 20. 11:00 – 13:00
Helyszín: ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola (1146 Budapest, Cházár András u. 10.)

ELTE Radnóti Miklós Gyakorlógimnázium