Az ELTE a Kutatók Éjszakáján

Eötvös Loránd Tudományegyetem

2014. szeptember 26. -

Eötvös Loránd Tudományegyetem

Az ország egyik legjelentősebb tudományos ismeretterjesztő eseményén idén is számtalan eseménnyel vesz részt az Egyetem 2014. szeptember 26-án: szó lesz például a politikai viccekről, egy mezopotámiai házasságról, lesz földgömbkészítés, csoporthipnózis és évgyűrű-olvasás.

Szeptember utolsó péntekje idén is a Kutatók Éjszakája, az ország egyik legjelentősebb tudományos ismeretterjesztő eseménye. Az ilyenkor különleges programokkal készülő és éjszaka is látogatható oktatási intézményekben és kutatóintézetekben szinte minden tudományág kutatóival megismerkedhetnek az érdeklődők. A programsorozatban idén is rengeteg érdekes és izgalmas eseménnyel, számos helyszínen vesz részt az Eötvös Loránd Tudományegyetem: szó lesz például a XX. század történetéről a politikai viccek tükrében, egy mezopotámiai házasságról Hammurápi korában, a regionális különbségekről az olasz kulináriában, a vulkánok vonzásáról, lesz földgömbkészítés, csoporthipnózis és évgyűrű-olvasás.

A Kutatók Éjszakája napján, délelőtt 10 órától közös programot szervez az ELTE, a BME és az MTA Természettudományi Kutatóközpontja. Egyetemünk előadását Horváth Gábor egyetemi docens tartja „A fénykörpolarizáció légköroptikai, meteorológiai és biológiai alkalmazásaiban rejlő kutatási lehetőségek” címmel. Az MTA TTK-n tartott eseményen Kézsmárki István (BME) és Györffy Balázs (MTA) is felszólal, a résztvevőket Keserű György Miklós, az MTA TTK főigazgatója köszönti. Részletek és regisztráció itt.

A Kutatók Éjszakáját kilencedik alkalommal rendezik meg Magyarországon. Egész Európában egy napon, szeptember utolsó péntekén, 2014. szeptember 26-án tartják az eseményt, melynek deklarált célja, hogy megváltoztassa a kutatókról kialakult általános képet, vonzóvá tegye a kutatói életpályát és szórakoztató formában tárja az érdeklődők elé az egyes tudományterületek aktuális eredményeit. A magyarországi rendezvényeket a Tempus Közalapítvány koordinálja, budapesti és vidéki felsőoktatási intézményekkel és kutatóintézetekkel együttműködve. „2013-ban a látogatók száma országszerte meghaladta a 70,000 főt, idén is legalább ennyire látogatót várunk” – mondja Lampért-Kármán Tímea, az esemény projektvezetője. A rendezvény ingyenes programokkal, érdekes látnivalókkal és máskor nem látogatható helyszínekkel várja a nagyközönséget.

Az összes ELTE-s program itt kereshető.

Időpont: 2014. szeptember 26.
Helyszín: Eötvös Loránd Tudományegyetem