ELTE-s start-up siker a biotechnológiában

2014. szeptember 24.

ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. I. emelet)

2014. szeptember 24. -

ELTE Aula Magna (1053 Budapest, Egyetem tér 1–3. I. emelet)

Az ELTE és a NAIK-Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóintézet start-up cége, az ImmunoGenes Kft. hasznosítási szerződést kötött a japán Kyowa Hakko Kirin (KHK) gyógyszergyárral. Az ImmunoGenes kutatói olyan genetikailag módosított állatokat hoztak létre, amelyek kiemelkedő hatékonysággal termelnek antitesteket. Ezért képesek olyan betegségek kiváltói ellen is ellenanyagot termelni, amelyek esetében az eddigi eljárások kudarcot vallottak. Mivel ezeket az ellenanyagokat, megfelelő módosítást követően, a gyógyításban és a diagnosztikában is fel lehet használni, komoly érdeklődés van irántuk a gyógyszergyártók és a kutatók részéről is. A KHK a magyar kutatók által létrehozott állatokat a továbbiakban a saját gyógyszerfejlesztésében fogja alkalmazni. Minderről 2014. szeptember 24-én az ELTE Aula Magnában tartott tájékoztatón és fogadáson számolnak be, megköszönve mindazok támogatását, akik ehhez a fontos kutatási és üzleti sikerhez segítséget nyújtottak.

Program

13.00 Kacskovics Imre, az ELTE egyetemi docense, az ImmunoGenes Kft. ügyvezetőjének köszöntője
13.10 Freund Tamás, az MTA alelnökének beszéde
13.20 Frei Zsolt, az ELTE tudományos rektorhelyettesének beszéde