Villon-est a Radnótiban

2014. szeptember 26.

2014. szeptember 26. -

2014. szeptember 26-án a Radnóti Miklós Gyakorlógimnáziumban „Befogad és kitaszít a világ” címmel tart Villon-estet Huzella Péter és Mácsai Pál. A Messzeringó kulturális jótékonysági sorozatot a Radnóti Hálózat szervezi, az est bevételét az iskola alapítványának utalják, így segítve az intézményt.

A műsort tizenöt évvel ezelőtt állították össze a művészek, azóta kétszáz előadást ért meg egyetemi klubokban, színházakban és művelődési házakban országszerte, de előadták Párizsban és Washingtonban is. A zenei szövet alapja a Kaláka együttes Villon-lemeze, de Huzella Péter új dalokat is komponált az előadáshoz. A műsor számos fordítást használ József Attila, Szabó Lőrinc, Illyés Gyula, Mészöly Dezső, Vas István szövegeiből, elhangzanak Faludy-átiratok is.

A rendezvény ingyenes, de 2000 Ft-os adományoknak nagyon örülnének a szervezők. Támogatói jegyek az iskola portáján vagy az előadás előtt igényelhetők. A Radnóti másik jótékonysági kezdeményezéséről, a téglajegy-kampányról itt olvashat bővebben.

Időpont: 2014. szeptember 26. 18:00
Helyszín: ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola, Díszterem (1146 Budapest, Cházár András u. 10, I. em.)

ELTE Radnóti