Hegyfoky Kabos emlékérmet kapott Bartholy Judit

A Magyar Meteorológiai Társaság Hegyfoky Kabos emlékérmet adományozott Bartholy Juditnak, a TTK Meteorológiai Tanszék tanszékvezető egyetemi tanárának. A professzor asszony „Magyarország éghajlatának megismeréséért, az éghajlat kutatásában és oktatásában, valamint a tudományos ismeretterjesztésben végzett kiemelkedő munkájáért” vehette át az elismerést.

A Társaság 2010 óta adományozza újra az általa 1936-ban alapított és 1949-ig mintegy 60 alkalommal kiadott Hegyfoky Kabos emlékérmet. Az éremmel a hosszabb idejű és nemzetközileg is elismert éghajlati vonatkozású szakirodalmi működéssel bíró hazai tudós tüntethető ki. Az adományozandó emlékérem a Bődy Kálmán szobrászművész által alkotott eredeti érem másolata, oklevéllel nyújtják át. A professzor asszony 2014 márciusában vette át a Schenzl Guidó-díjat.

Bartholy Judit 1976-ban szerzett meteorológus és matematika tanári diplomát az ELTE TTK-n, két évvel később egyetemi doktori címet kapott az Egyetem Meteorológiai Tanszékén, amelyet 1996 óta vezet, 2000 óta egyetemi tanárként. Oktatott tárgyai: éghajlattan, klímaváltozás, általános meteorológia, statisztikus klimatológia. Kutatási témái: alkalmazott klimatológia, regionális leskálázás, szélsőséges időjárási események vizsgálata, klímaváltozás.

ELTE TTK

2014.09.18.