Megérkeztek a nemzetközi hallgatók

2014. szeptember 4-én az Eötvös Loránd Tudományegyetem Nemzetközi Képzési és Mobilitási Osztály és az ESN ELTE szervezésében az Aula Magnában fogadták az őszi félévben tanulmányaikat megkezdő nemzetközi diákokat. Az Orientációs Napon a hallgatók megismerkedhettek az ELTE működésével, az egyetemen belül működő diákszervezetekkel és speciális szolgáltatásokkal, valamint a tartózkodásukhoz elengedhetetlenül szükséges adminisztrációs teendők hatékony intézéséhez is megkapták az alapvető információkat és segítséget.

A programot az ELTE művészeti együttesének Bartók Béla Kórusa nyitotta meg, majd a hallgatókat Károly Krisztina, a Tanárképző Központ főigazgatója köszöntötte az egyetem nevében. A diákok széles körű tájékoztatást kaptak az ELTE történetéről, a magyar tudományos közegben és felsőoktatásban betöltött meghatározó szerepéről, illetve az egyetem szerteágazó nemzetközi kapcsolatrendszeréről. Megismerhették az előttük álló adminisztrációs kötelezettségeket és gyakorlati teendőket is, valamint azt is, milyen hallgatói közösségekhez csatlakozhatnak az ELTE-n. Az ESN ELTE (Erasmus Student Network, ELTE), a beérkező nemzetközi hallgatókat segítő hallgatói szervezet ismertette a szervezet tevékenységét, mentorhálózatát, továbbá az általuk szervezett kulturális és szociális programokra is felhívta a figyelmet. Az előadásokat az ELTE Néptáncegyüttes produkciója zárta.

A hallgatóknak ezt követően tájékoztató vásáron (Information Market) nyílt lehetőségük személyesen is megismerkedni a karok, illetve a diákszervezetek képviselőivel és az általuk szervezett programokkal. Többek közt regisztrálhattak a magyar, illetve angol nyelvi kurzusokra, az ESN ELTE programjaira, találkozhattak a BEAC, a Művészeti Együttes és az EKSZ tagjaival. Közvetlenül kérdezhették a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal munkatársait és segítséget kérhettek szálláskeresésükhöz a Housing Office-tól. A délután folyamán a Quaestura Iroda meghosszabbított nyitva tartás mellett három pultnál fogadta az új nemzetközi hallgatókat. A napot az ESN ELTE programjai zárták: kincsvadászatra, Budapest és egymás jobb megismerésére, majd esti nyitóbulira invitálták a hallgatókat.

Fotók: ELTE International Facebook

2014.09.18.