Folytatódik az Ortvay Kollokvium

2014. október 02.

ELTE TTK Ortvay-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, 0.81)

2014. október 02. -

ELTE TTK Ortvay-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, 0.81)

László István, a BME Elméleti Fizikai Tanszékének egyetemi docense „A topológia szerepe szén nanostruktúrák geometriai és elektronszerkezeti tulajdonságainak meghatározásában” címmel tartja az Ortvay Kollokvium következő előadását 2014. október 2-án.

Az előadó a kémiai gráfelmélet néhány érdekes problémáját tárgyalja: ezen problémák közös jellemzője, hogy első ránézésre úgy tűnnek, mintha valamilyen ellentmondást tartalmaznának. A megoldás a helyzet mélyebb megértésével és a körülmények tisztázásával történik. Tanulmányozni fogják a topológiailag meghatározott elektron állapotokat, a topológiai koordináta módszert, a királis fullerének Schlegel-diagramjait és néhány szénszerkezet – fullerének, nanocsövek – önszerveződő kialakulását molekuladinamikai számolásban.

A Természettudományi Kar Fizikai Intézete 1998 ősze óta szervezi azt az intézeti szintű kollokvium-sorozatot, amelyet – az első ilyen sorozat elindítójáról – Ortvay Kollokviumnak neveztek el. Az előadásokat meghívott magyar és külföldi fizikusok tartják aktuális témákban. Megértésükhöz bármely fizikai diszciplínában szerzett előismeret elegendő, minden érdeklődőt szívesen látnak.

Időpont: 2014. október 2. 15:00
Helyszín: ELTE TTK Ortvay-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, 0.81)