VII. Eötvös Emléktúra

2014. október 05.

2014. október 05. -

Találkozó: Nyugati pályaudvar (1062 Budapest, Teréz körút 55.)

2014. október 5-én az ELTE-BEAC természetjárói ismét megrendezik Budapest közeli Emléktúrájukat, a VII. Eötvös Emléktúrát.

Az egyetem egykori rektorának és a BEAC alapítójának, Eötvös Lorándnak a tiszteletére szervezett túra apropóját az adja, hogy Eötvös Loránd maga is a magyar természetjáró mozgalom jeles személyisége volt. Az ELTE-s természetjárók így szeretnének hagyományteremtő módon minden szemeszterben megemlékezni egykori sporttársukról, aki egyetemi és sportvezetőként kiemelkedően sokat tett az ELTE sportéletéért. A 16 kilométeres túra nehézségi szintje könnyű, kezdő kirándulóknak is bátran ajánlható.

Program

Találkozó: 8:45-kor a Nyugati pályaudvaron a 9:03-kor Albertirsára induló személyvonat végénél, jeggyel a kézben.

A túra útvonala: Albertirsa vá. – Szapáry-sírkápolna – Szeleczky-Szapáry-kastély kapujának romja – Tessedik-szülőház – Hősök parkja – Faluház – Horgásztó – Golyófogó-völgy – Kisasszony-völgy – Gyurgylagos – Strandfürdő – Albertirsa vá.

Időpont: 2014. október 5. 8:45