Mit mondhat a történelem a mai világról?

2014. október 08.

ELTE BTK Kerényi-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F magasföldszint)

2014. október 08. -

ELTE BTK Kerényi-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F magasföldszint)

Akira Iriye, a Harvard Egyetem professor emeritusa tart előadást 2014. október 8-án a BTK-n „Mit mondhat nekünk a történelem a mai világról és a jövőnkről?” címmel a globalizáció és a transznacionalizmus kérdéseiről, a háború és béke jövőjéről, a Visegrádi Négyek + Japán együttműködési év alkalmából. Az előadás angol nyelven folyik, tolmácsolás nélkül.

A Japán Alapítvány Budapest és az ELTE Kelet-Ázsiai Intézet közös rendezvényén Iriye professzor (1989 óta a Harvard professzora, az Amerikai Egyesült Államokról, Kelet-Ázsiáról, az USA külkapcsolatairól szóló, elismert könyvek szerzője) a történelmet globális és transznacionális szemszögből vizsgálja, hogy megérthesse az egész világon folyamatban lévő tendenciákat. Arra törekszik, hogy kövesse a nemzeti és kulturális határokon átnyúló emberi kötelékeket, mindeközben bevonva a természeti környezetet is a történelem tanulmányozásába.

Regisztráció (október 3-ig)

Meghívó (pdf)

Időpont: 2014. október 8. 18:00
Helyszín: ELTE BTK Kerényi-terem (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/F magasföldszint)