Ezüstérem a Sportlövő Egyetemi Világbajnokságon

2014. október 8–12. között az Arab Emirátusok-beli Al Ainban rendezték meg az V. Sportlövő Egyetemi Világbajnokságot (EVB). A sportlövészet a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) egyik legfiatalabb sportága. A versenyen hazánkat 6, korábban is komoly sikereket elérő egyetemi hallgató képviselte. A sportlövő EVB-n a sportág legjobbjai, világbajnokai, az élmezőny kiválóságai mérték össze tudásukat.

A Nemes Adrienn (Semmelweis Egyetem), Babicz Sára (ELTE), Mihalkó Nikoletta (Károli Gáspár Református Egyetem) összeállítású együttes a győztes lengyelektől két körrel elmaradva végzett a második helyen október 9-én. Egyéniben a legjobb eredményt – a szeptemberi olimpiai kvalifikációs sportlövő-vb-n a légpisztolyos csapat tagjaként bronzérmes – Nemes Adrienn érte el, aki ötödikként zárt.

Babicz Sára, az Eötvös Loránd Tudományegyetem diákja a 2008-as Európa-bajnokságon negyedik, a 2010-es világbajnokságon ezüstérmes és a 2011-es shenzeni Universiadén negyedik helyezett lett.

2014.10.16.