Az EIT ICT Labs európai tanévnyitója

10/23 - 10/25

2014. október 23. - 2014. október 25.

ELTE Lágymányosi Campus (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1.)

10/23 - 10/25

2014. október 23. - 2014. október 25.

ELTE Lágymányosi Campus (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1.)

Közel 250 elsőéves hallgató kezdi meg tanulmányait ebben a tanévben az EIT ICT Labs infokommunikációs mesterszakjain, 8 európai ország 19 vezető egyetemén. A 3 napos tanévnyitó rendezvénynek idén az ELTE Informatikai Kara ad otthont október 23–25. között. Az európai uniós technológiai csúcsszervezet tanévnyitójára mintegy 400 vendéget várnak, az elsőéves hallgatókon kívül vezető európai egyetemek neves professzorait és ipari partnerek képviselőit is. A rendezvény kiváló alkalmat teremt szakmai kapcsolatépítésre, az elsőéves hallgatók pedig innovációs ötletversenyen bizonyíthatják rátermettségüket.

Az EIT ICT Labs konzorcium egy Európa vezető egyetemeit, kutatóintézeteit és legerősebb infokommunikációs vállalkozásait összefogó elithálózat, amely innovációs és üzletfejlesztési ismereteket is magában foglaló informatikai képzéseket folytat. Az ELTE vezette EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont az egyetlen EIT ICT Labs partner egész Közép-Kelet-Európában, melyben akadémiai oldalról a BME, ipari oldalról pedig csúcstechnológiai fejlesztésekben meghatározó infokommunikációs nagyvállalatok és innovatív vállalkozások vesznek részt. A programban népszerűek a magyar egyetemek és eredményesen szerepelnek a jelentkezők és végzettek létszámát tekintve.

Időpont: 2014. október 23–25.
Helyszín: ELTE Lágymányosi Campus (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1.)

EIT ICT Labs