Később nyit az Egyetemi Könyvtár

Megváltozott az ELTE Egyetemi Könyvtárának rendkívüli zárva tartása, az épületfelújítási munkálatok elhúzódása miatt a nyitás tervezett új dátuma: 2015. január 5.

A kölcsönzés, könyvtárközi kölcsönzés, tájékoztatás, helybenhasználat, másolatszolgáltatás, előzetes könyvkikérés, könyvóra, számítógép használat, udvar-használat továbbra is szünetelnek, bizonyos szolgáltatások (a könyvek hosszabbítása, visszavétele, adatbázisok, MTMT adminisztrátorok, EDIT adminisztrátor, kari könyvtárak szolgáltatásai) azonban ez idő alatt is elérhetőek. A könyveket hétköznapokon 10-14 óra között lehet visszahozni az ELTE Szerb utcai épületébe.

Az ELTE Online, az Egyetem internetes hallgatói magazinja is beszámolt róla, hogy közel 250 milliós uniós támogatásban részesül az Egyetemi Könyvtára Környezet és Energia Operatív Program keretében, melyből az épület fűtéstechnikai rendszerének korszerűsítését, valamint a homlokzati nyílászárók cseréjét valósítják meg. Mint korábban megírtuk, a bibliotéka a felújítás után megújult terekkel és szabadpolcos kölcsönzővel is várja majd az olvasókat.

2014.10.22.