Kreatív médiaműhely nyílt a bölcsészkaron

Karas Mónika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke 2014. október 17-én csúcstechnológiával felszerelt médialabort adott át a BTK Főépületének alagsorában. A médiaműhely berendezését teljes egészében a hatóság finanszírozta. A sorban már a negyedik egyetemen létrehozott Új Médiakultúra Kreatív Műhely világszínvonalú informatikai eszközöket és szoftvereket biztosít ahhoz, hogy az ELTE Bölcsészettudományi Kar oktatói és hallgatói nívós tanórákon vehessenek részt, és a diákok kibontakoztathassák tehetségüket. A 12 millió forintból létrehozott műhelyt a megnyitás pillanatától kezdve használatba vették a diákok, már tanórákat is tartanak a teremben.

„Ezek az eszközök nemcsak a jelen, hanem a jövő kihívásainak is megfelelnek, ahogy mondani szoktuk: az álmok megvalósításának már nem szab majd határt a technika. Én az NMHH-ra 21. századi modern hatóságként tekintek, és ezért hiszek abban, hogy feladatunk a kreativitás és a fejlődés ösztönzése, hiszen ez az, ami még gazdagabbá teszi a digitális világ értékeit, tartalmait” – fejtette ki Karas Monika az átadón. A Bölcsészettudományi Kar dékánja, Dezső Tamás az átvételt követően elmondta, hogy az ELTE-nek lehetősége lesz most az erős elméleti képzés mellett a legalább ilyen fontos gyakorlati képzést is erősíteni. Megköszönte az NMHH-nak, hogy kollégái a legmodernebb eszközökön végezhetik munkájukat, valamint biztosította az NMHH elnökét arról, hogy a műhely a legjobb helyre került és a csúcskategóriás gépeket maximális hatékonysággal fogják használni.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság 2012-ben kezdte el programját, amelynek keretében felsőoktatási intézményekben hoz létre olyan médiaműhelyeket, amelyeket a legújabb informatikai eszközökkel és szoftverekkel szerel fel. A színvonalas tanórák kivitelezésén túl a diákok lehetőséget kapnak arra is, hogy dolgozataik, verseny- és diplomamunkáik elkészítéséhez olyan eszközöket használjanak, amilyenekkel a világ vezető médiastúdióiban dolgoznak a szakemberek. A műhelyben elérhető számítógépek és szoftverek a grafikus tervezéstől a videoszerkesztésen és a webfejlesztésen át a kiadványszerkesztésig a legösszetettebb kreatív feladatok, utómunkák elvégzésére is alkalmasak. A hallgatók minden problémát képesek lesznek megoldani, amelyek a hagyományos és az újmédiás, multimédiás szerkesztőségekben, a rádiós és televíziós gyártás vagy a kreatív tervezés során felmerülhetnek.

Forrás: nmhh.hu / ELTE BTK

2014.10.22.