Aeroszol mérések a Dunánál

2014. november 06.

ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

2014. november 06. -

ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)

Salma Imre, a TTK Kémiai Intézet egyetemi tanára „Aeroszol mérések a Dunánál: BpART” címmel tartja az „Alkímia Ma” ismeretterjesztő sorozat következő előadását 2014. november 6-án a Természettudományi Karon.

2013. októberben az ELTE Természettudományi Karán megkezdte működését a Budapest Aeroszol Kutató és Oktató Platform (BpART). E „külső” laboratóriumban korszerű módszerekkel és műszerekkel aeroszol kutatásokat végeznek a nanoméretű légköri részecskéktől a városi porig, illetve a koromrészecskéktől a vízoldható szerves összetevőkig. Az előadás arra keresi a választ a platformon végzett konkrét vizsgálatok kapcsán, hogy a légköri aeroszol milyen szerepet játszik az éghajlat alakulásában vagy a városi hősziget létrejöttében, illetve hogyan hat a városlakók egészségére. Az előadó bemutatja, hogy az egyetemi meteorológiai kutatási háttér hogyan segíti az aeroszol részecskék keletkezésének és terjedésének modellezését és megértését. Az előadás után helyszíni látogatásra hívják az érdeklődőket.

Kísérő programok:

• Kvízjáték
  • Látványos kémiai kísérletek (Róka András)
  • Weidinger Tamás: Laboratórium falak nélkül: a meteorológia és a levegőkémia kapcsolatáról

„Az aeroszol-kutatót impresszionista festőhöz lehetne hasonlítani” – korábbi interjúnk Salma Imrével

Időpont: 2014. november 6. 17:00
Helyszín: ELTE TTK Eötvös-terem (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A 0.83)