A középpontban Anne Frank

2014. november 07.

Írók Boltja (1061 Budapest, Andrássy út 45.)

2014. november 07. -

Írók Boltja (1061 Budapest, Andrássy út 45.)

A hetedik Akárki/Elckerlijc estén 2014. november 7-én az Írók Boltjában az Anne Frankkal kapcsolatos legújabb kiadványokról beszélget Réthelyi Orsolya (ELTE) vezetésével Pécsi-Pollner Katalin irodalomtörténész, Hédi Fanni, az amszterdami Anne Frank Ház programkoordinátora, Gács Anna irodalomtudós (ELTE) és Gera Judit (ELTE) műfordító.

A beszélgetés Anne Frank Mesék és történetek a Hátsó traktusból (Park kiadó, ford. Gera Judit) című könyvéről, valamint Sid Jacobson – Ernie Colón Anne Frank - Az Anne Frank Ház által elfogadott hivatalos életrajz – képregényben (Ulpius kiadó, ford. Juhász Viktor) és Eric Heuvel Családi titok (Luther kiadó, ford. A Deák Téri Evangélikus Gimnázium diákjai) című képregényeiről szól.

Három nappal korábban, november 4-én 11:00-kor lesz az Olvass és írj Anne Frankkal című utazó kiállítás ünnepélyes megnyitója a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Sárkányos termében. A 9–15 év közötti iskolásoknak készült kiállításon, amely 2014. november 20-ig látható, az Anne Frankkal kapcsolatos új kiadványokat is bemutatják. Bővebben a kiállításról itt olvashat.

A rendezvényekre a DACS, Hollandia, Királyság című holland kulturális fesztivál keretében kerül sor.

Időpont: 2014. november 7. 16.00
Helyszín: Írók Boltja (1061 Budapest, Andrássy út 45.)