Magyar Tudomány Ünnepe 2014

2014 novemberében tizenegyedik alkalommal rendezik meg országszerte a Magyar Tudomány Ünnepét (MTÜ), amelyen az ELTE számos szakmai programmal vesz részt. A 2014. november 3–30. közötti sorozat vezértémájának főcíme a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Elnökségének döntése értelmében: „Messze látó tudomány: felelős válaszok a jövőnek”.

„Az idei Magyar Tudomány Ünnepe programjai a tudomány messze látó képességét helyezik a középpontba. A jövővel kapcsolatos válaszok keresésére buzdítják a résztvevőket, akik ezúttal a tudomány szerteágazó szempontjaiból ismerhetik meg a természeti és társadalmi folyamatokat” – fogalmaz programadó szövegében Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, az ELTE egyetemi tanára.

Az MTÜ 2014-es nyitóelőadását Csépe Valéria, az MTA levelező tagja, korábban az ELTE egyetemi tanára tartja „A hangok hatalma - a kognitív fejlődés és az újrahangolt agy” címmel 2014. november 3-án 10:00 órakor az MTA Székházának Dísztermében, olyan kérdésekről, mint hogy miként válik a kisgyermek érzékennyé anyanyelvének hangjaira, és hogy miben más és miben azonos a zenei kifejezőkészség és a beszéd fejlődése.

Az Országgyűlés 2003-ban hozott törvényt a Magyar Tudomány Ünnepéről: november 3-át – azt a napot, amelyen 1825-ben Széchenyi István birtokainak 1 évi jövedelmét Magyar Tudós Társaság alapításának céljára felajánlotta, és ezzel lehetővé tette a Magyar Tudományos Akadémia megalapítását – a Magyar Tudomány Ünnepévé nyilvánítva.

A Magyar Tudomány Ünnepe ELTE-s programjai itt találhatóak.

2014.10.29.